Peeling chemiczny (złuszczanie chemiczne), in. eksfoliacja chemiczna, jest to procedura medyczna wykorzystująca związki chemiczne o charakterze kwaśnym, których zastosowanie stymuluje regenerację skóry, odnawiając naskórek i remodelując architekturę skóry właściwej.

Eksfoliacja chemiczna, w odróżnieniu od fizycznej czy mechanicznej, posiada wyjątkowe zalety, takie jak: skuteczność, wydajność i łatwość przeprowadzania.

Peelingi, ze względu na głębokość działania w skórze, podzielić można na: bardzo powierzchowne, średnie i głębokie. Efekty złuszczania zależą przede wszystkim od ilości warstw nałożonego roztworu i czasu jego pozostawiania na skórze przed neutralizacją lub zmyciem.

W przypadku wielu peelingów chemicznych zauważyć można brak równowagi pomiędzy poziomem podrażnienia skóry a efektywnością złuszczania, czego przyczyną są: niejednolite przenikanie kwasów w głąb skóry, wysokie stężenie protonów(niskie pH) i wysoka ruchliwość protonów. Skutkuje to silnym uszkodzeniem skóry, co objawia się dużym podrażnieniem i wyłączeniem z codziennej aktywności.

Zastosowanie technologii Enerpeel umożliwiło bardziej jednolite przenikanie kwasu oraz aktywację protonów w żywych warstwach naskórka in situ. W efekcie obserwujemy mniejsze podrażnienie przy zachowanej skuteczności złuszczania.

Produkty Enerpeel są dostosowane do indywidualnych potrzeb, łatwe do przeprowadzenia i posiadają wzbogacone formuły (oprócz składników złuszczających mogą zawierać inne substancje czynne będące w stanie współdziałać z aktywnością różnych kwasów).

 

Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem eksfoliacji chemicznej konieczna jest konsultacja lekarska. W trakcie takiej konsultacji przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski, badanie skóry, określenie wskazań do zabiegu i oczekiwań pacjenta.

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu lekarz oczyszcza skórę odpowiednią chusteczką obecną w zestawie do złuszczania. Chusteczka ma na celu odtłuszczenie skóry i usunięcie zanieczyszczeń. Następnie lekarz nakłada odpowiedni peeling za pomocą szczoteczki umieszczonej na ampułce zawierającej odpowiedni kwas. Po określonym czasie kwas neutralizowany jest za pomocą kolejnej chusteczki umieszczonej w zestawie. Po zabiegu lekarz nakłada specjalny krem po zabiegu, który ma działanie kojące i łagodzące. Zabieg może być jednorazowy lub wykonywany w serii, w zależności od potrzeb. Schematy zabiegowe są dostosowywane indywidualnie.

PRZECIWWSKAZANIA:
Aktywne stany zapalne skóry (trądzik ropny, opryszczka, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca)
Przyjmowanie niektórych leków (antybiotyki, retinoidy, leki światło uczulające)
Uczulenie na którykolwiek składnik preparatu
Nowotwory skóry
Ciąża
Choroby ogólnoustrojowe

 

Do zabiegów eksfoliacji stosujemy m.in. peelingi serii ENERPEEL.

Wyroby medyczne ENERPEEL opracowane zostały w oddziale TEBITECH firmy GENERAL TOPICS zajmującym się tworzeniem nowoczesnych rozwiązań w dziedzinach dermatologii i medycyny estetycznej.

Efektem wieloletnich badań jest szeroka gama profesjonalnych peelingów chemicznych na bazie kwasów organicznych wykorzystywanych do przeprowadzania zabiegów chemicznej eksfoliacji, czyli złuszczania chemicznego.

 

Zabiegi przy użyciu wyrobów medycznych ENERPEEL mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy.

Wyroby medyczne ENERPEEL znajdują zastosowanie zarówno jako preparaty służące poprawie wyglądu i kondycji skóry (rewitalizacja, wygładzanie zmarszczek, eliminacja przebarwień i blizn np. potrądzikowych) a także jako produkty o działaniu leczniczym (łojotok, trądzik pospolity, trądzik różowaty, ostuda, rogowacenie słoneczne).

W ofercie ENERPEEL oprócz peelingów przeznaczonych do twarzy znajdują się też preparaty do stosowania w innych obszarach skóry: ręce (ENERPEEL Hands), szyja i dekolt (ENERPEEL Neck), okolice oczu i ust (ENERPEEL EL).

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa

Ultradzwięki

Ultradzwięki

Botox

Peeling kawitacyjny

Fale radiowe RF (Radio Frequency)

Fale radiowe RF (Radio Frequency)

Mezoterapia mikroigłowa RollOn

Mezoterapia mikroigłowa-RollOn

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

ZAMÓW KARTĘ PREZENTOWĄ