System  obecnie stanowi kombinację dwóch laserów pozwalającą na jednoczesne leczenie m.in.:

zmian pigmentowych i przebarwień
zmian naczyniowych takich jak: pajączki, drobne naczynia na twarzy i nogach, ale również głębiej położonych naczyń o dużej średniczy (do 0,4 cm) oraz żylaków
zmian wywołanych fotostarzeniem

W platformie  zastosowano technologię OPT (optimal pulse technology) dzięki której otrzymuje się na wyjściu impuls światła o stabilizowanej mocy. Dzięki technologii lasera  obniżone jest występowanie pozabiegowych komplikacji poniżej 0,1%.
Dla polepszenia komfortu Pacjenta system posiada również specjalny mechanizm chłodzenia skóry podczas zabiegu.

ZMIANY NACZYNIOWE
Do likwidacji zmian naczyniowych wykorzystuję właściwości platformy. Zastosowanie kilku modułów w jednym systemie pozwala na likwidowanie bardzo szerokiego spektrum zmian naczyniowych (czerwone lub płytkie naczynka modułem IPL, natomiast ciemne o większej średnicy modułem lasera Nd-Yag).

Głowica IPL stosowana w  różni się znacząca od innych urządzeń IPL dostępnych na rynku. Urządzenie jako IPL czwartej generacji wykorzystuje opatentowaną technologię OPT® (Optimal Pulse Technology). Pozwala to na dostarczenie energii świetlnej w dużo wyższej a jednocześnie bezpiecznej dawce. Przekłada się to na ogromną efektywność urządzenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutków ubocznych, tj. skrócenie tzw. „down time” (czasu wyłączenia pacjenta z normalnego funkcjonowania). W trakcie wykonywania zabiegu laser lub IPL (źródło intensywnego pulsującego światła o różnej długości fali) kieruje wiązkę światła o precyzyjnie określonych parametrach. Pozwala to na dokonanie zmian w obrębie danej tkanki. Energia świetlna emitowana z lasera lub IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik (hemoglobinę), krew ulega koagulacji („ścina się”) lub odparowuje, na skutek tego naczynie krwionośne zostaje zniszczone od wewnątrz. Proces ten nazywany jest fototermolizą selektywną (kontrolowane oparzenie). Po pewnym czasie niepotrzebne naczynie jest ostatecznie zamykane, a przez to niewidoczne.

Moduł lasera Nd-Yag podobnie jak IPL ma aktywnie chłodzone, wymienne końcówki, dzięki czemu dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest minimalny, a ryzyko uszkodzenia skóry bardzo niewielkie.
Aby zamknąć popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 2 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy, zależy to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Jeśli naczynko było duże lub zabiegowi poddana została duża powierzchnia, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który wchłania się od kilku godzin do kilku dni.

Wskazania do zabiegu:
telangiektazje- NACZYNKA na twarzy,
telangiektazje- NACZYNKA na ciele
hemangioma (naczyniaki),
zmiany naczyniowe typu „czerwonego wina”,
drobne żylaki.

Po zabiegu laserowym mającym na celu usunięcie znamienia naczyniowego przez 7 do 14 dni może utrzymywać się zaczerwienienie skóry, niekiedy z zasinieniem. Po każdym kolejnym zabiegu znamię naczyniowe powinno stać się jaśniejsze.

Przeciwwskazania do zabiegu:
ciąża,
opalenizna (min. miesiąc przed zabiegiem)
samoopalacze,
kremy z retinolem,
leki i zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek),
β-karoten,
cukrzyca, bielactwo,
aktywna infekcja w mijescu wykonywania zabiegu,
skłonności do bliznowacenia,
zaburzenia krzepnięcia lub stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło,
choroby, m.in..: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, nowotwory, cukrzyca, padaczka,
inne zabiegi laserowe lub kosmetyczne przeprowadzone w okresie krótszym niż 4 tygodnie,
aspiryna, leki przeciwzakrzepowe.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:

nie eksponować skóry na słońce (oraz w solarium) minimum miesiąc po zabiegu. Po zabiegu należy zabezpieczać skórę wysokimi filtrami ponieważ promienie ultrafioletowe mogą spowodować przebarwienia,
przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających,- zalecane jest używanie kremu przyspieszającego gojenie,
unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (np. sauna, gorące kąpiele),
unikać zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych) oraz sytuacji w których skóra jest narażona na urazy,
odpowiednio codziennie pielęgnować skórę naczynkową poprzez stosowanie odpowiednich dermokosmetyków do skóry naczyniowej. Pomagają one obkurczyć oraz wzmocnić naczynia krwionośne. Wskazane jest uzupełnienie niedoborów witaminowych głównie B2, PP i C. Należy również ochraniać skórę przed zimnem i wilgocią poprzez stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym.

 

Postępowanie po zabiegu

zabiegi należy powtarzać co 2 do 6 tygodni,
nie eksponować skóry na słońcu min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę preparatami z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi),
przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających,
kilka razy dziennie zalecane jest używanie preparatu łagodzącego, np. alantan, panthenol, bepanthen.

Przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ zabieg nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji a jedynie usuwa jej skutki.
Dlatego niezwykle ważnym punktem terapii i zapobieganiem powstawania przebarwień jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promienie UV (stosowanie skutecznej ochrony).

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

– Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco- natłuszczająco- kojące) kilka dni wcześniej.
– Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
– Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (penseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 8 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób należy zakończyć tydzień wcześniej.
– Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
– Preparaty o działaniu złuszczającym ( peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
– Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
– Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu( dziurawiec!, nagietek, herbata Figura 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
– Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 1miesiąć po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
– Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.
– ‚Opalenizna’ uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air- brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
– Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa

Ultradzwięki

Ultradzwięki

Botox

Peeling kawitacyjny

Fale radiowe RF (Radio Frequency)

Fale radiowe RF (Radio Frequency)

Mezoterapia mikroigłowa RollOn

Mezoterapia mikroigłowa-RollOn

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

ZAMÓW KARTĘ PREZENTOWĄ