Obecnie najczęściej wykorzystywanym preparatem w medycynie estetycznej a także okulistyce, ortopedii pediatrii i urologii jest opatentowany w połowie lat 80 XX wieku kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy (hialuronian) jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Właściwości fizyczne kwasu zależą od molekularnej masy kwasu oraz jego stopnia usieciowania.

KH należy do glikozaminoglikanów występujących naturalnie w naszej skórze, tkance łącznej, głównie stawowej, ścianach naczyń krwionośnych oraz płynach ustrojowych. Stanowi podporę dla włókien kolagenowych oraz zapewnia optymalny transport licznych substancji w macierzy pozakomórkowej, wpływa na ruch, funkcjonowanie, rozwój oraz przebudowę tkanek. Jest to substancja, która ulega biodegradacji, bezpieczna, nietoksyczna i niedrażniąca. Preparaty KH zachowują powinowactwo do wody. Jego higroskopijność pozwala na wiązanie od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody, niż wynosi jego objętość. Hialuronian stanowi naturalną barierę dla płynów międzytkankowych oraz wykazuje działanie przeciwzapalne  i przeciwbólowe. Kwas hialuronowy usieciowany wstrzyknięty w tkanki zachowuje stabilność, ulegając procesowi powolnej resorpcji na drodze degradacji izowolemicznej.

Ilość kwasu hialuronowego znacząco zmniejsza się  z wiekiem, co obniża stopień nawilżenia skóry i predestynuje do zmarszczek  i dysproporcji. Z tego powodu, w tak znaczącym stopniu, stał się ten preparat idealnym materiałem do wypełnień. Kwas hialuronowy jest identyczny u wszystkich gatunków i nie ma właściwości alergizujących.

WSKAZANIA PRZECIWSKAZANIA
nawilżenie skóry ciąża
wypełnienia bruzd nosowo-wargowych karmienie piersią
linia marionetki choroby nowotworowe
dodanie objętości policzkom choroby bakteryjne
korekta konturu żuchwy choroby wirusowe skóry
korekta nosa
powiększanie objętości ust
korekta zmarszczek wokół ust
korekta konturu ust
modelowanie rysów twarzy

 

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa

Ultradzwięki

Ultradzwięki

Botox

Peeling kawitacyjny

Fale radiowe RF (Radio Frequency)

Fale radiowe RF (Radio Frequency)

Mezoterapia mikroigłowa RollOn

Mezoterapia mikroigłowa-RollOn

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

ZAMÓW KARTĘ PREZENTOWĄ